Aradığınız mi?
Hizmetlerimiz

Asansor Ce Belgesi

Asansörlerin belirli normal ve standartlarda üretildiğinin değerlendirme işlemidir. CE işareti Avrupa birliği üye ülkeleri tarafından hazırlanmış olan bir işarettir. Avrupa ülkelerinde asansörleri CE işareti ile piyasaya arz etmek yasal bir zorunluluktur.

Daha Fazlası:

Asansörlerin belirli normal ve standartlarda üretildiğinin değerlendirme işlemidir. CE işareti Avrupa birliği üye ülkeleri tarafından hazırlanmış olan bir işarettir. Avrupa ülkelerinde asansörleri CE işareti ile piyasaya arz etmek yasal bir zorunluluktur. CE işaretine sahip asansör firmaları ürünlerini Avrupa pazarında satışa sunabilir.
Asansör CE ürün belgelendirme işlemi belirli bir süreçte alınan belgedir. Bu süreçte sadece onaylanmış kuruluşlara değil farklı yerlere başvurup belgelerinizi almalısınız. Bu süreci yönetmek için de mutlaka asansör mühendislik firmalarından yardım alarak CE belgesini kolayca alabilirsiniz.
CE belgesi için mühendislik ve danışmanlık hizmeti veren firmalar sizlere doğru yere yönlendirerek ve ilgili yönetmeliklere uygun hareket ettirerek belgenizi almanızı sağlar.

ATAK KALİTE alanında uzman genç ve dinamik mühendis kadrosuyla sizlere hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

Modül G

Risk analizi olarak da bilinir. Her bir asansöre verilen tekil bir belgedir.
CE belgesine sahip olmayan asansör montaj firmaları monte ettikleri her bir asansör için Modül G belgesi alabilirler.
Modül B+E ve Modül B+D belgelerine sahip firmalar ise monte ettikleri asansörlerde standarttan sapma olduğu durumlarda (yetersiz çalışma alanları, yetersiz güvenlik hacimleri) gerekli güvenlik önlemlerini almak suretiyle yine Modül G belgesi alarak risk analizi işlemini tamamlarlar.

Modül B + E

Asansör montaj firmalarının alabileceği Tipe Uygunluk ve Son Kontrol işlemlerini kapsayan CE belgeleridir.
Varyant listesiyle sınırları çizilen tiplerde ve komponent listesiyle belirlenen ürünler kapsamında Modül B belgesi verilir. Firma bu tiplerin ve ürünlerin dışına çıkamaz.
Modül B+E belgeleri birbirinden ayrı kullanılamazlar. Asansör firması Modül B almadan Modül E belgesi alamaz.

Modül H1

Asansör montaj firmalarının tasarım konusunda tip ve ürün sınırlandırması olmaksızın istedikleri tipte ve istedikleri komponentleri kullanarak asansör monte edebilmelerini sağlayan tam kalite güvence sistemi belgesidir.
Firma bünyesinde SMM’li Makine ve Elektrik Mühendisi bulundurulması zorunludur.

Tasarım İnceleme

Modül H1 sahibi asansör montaj firmaları standarttan sapma olduğu durumlarda (yetersiz çalışma alanları, yetersiz güvenlik hacimleri) risk analizi işlemlerini Tasarım İnceleme belgesi alarak kendileri yapabilirler.
Tasarım İnceleme belgesi her bir risk türüne göre ayrı ayrı verilir ve sahip oldukları Modül H1 belgesinin geçerlilik süresince kullanılabilirler.
Tasarım İnceleme belgesi yalnız başına düzenlenemez. Öncesinde Modül H1 belgesine sahip olunması gereklidir.